featured
akbank-sanat-sinema-psikiyatri-seminerleri-aralik-2022-programi.jpg

Akbank Sanat – Sinema Psikiyatri Seminerleri Aralık 2022 Programı

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Akbank Sanat ve Psikesinema & Psikeart iş birliğiyle düzenlenen Sinema & Psikiyatri Seminerleri yeni sezonda “Psikiyatri Ve Sinema: Tarihe Bakış” başlığı ile devam ediyor. 

 

Koordinatörlüğünü Prof. Dr. M. Emin Önder’in yaptığı seminer dizisi Ekim 2022- Haziran 2023 döneminde Akbank Sanat Beyoğlu’nda gerçekleşecek.  

 

Prof. Dr. M. Emin Önder etkinliklerle ile ilgili değerlendirmesinde şöyle diyor: “Günümüzde sözcüklerden ziyade görüntülerle düşünüyoruz. Anılarımızı kelimelerle anlatmak yerine görüntülerle aktarmaya çalışıyoruz. Kalem ve kâğıtlar giderek yerlerini görsel kayıt cihazlarına bırakıyor. İşte bu noktada sinemayı; psikiyatri, psikoloji, felsefe, tarih, mitoloji, sosyoloji, edebiyat, tarih ve estetik boyutlarıyla görsel kaydın en üst noktası olarak değerlendirebiliriz. 

 

Hedeflenen noktaların tartışılmasında insana ilişkin ve insanın ilişkilendiği konuları “Psikiyatri ve Sinema: Tarihe Bakış” etkinliği ile vermeye devam ediyoruz.”

 

Seminer serisi 21 Aralık Çarşamba günü “ADALET: Herkes İçin Adalet” başlığı altında Robert Mulligan’ın yönetmenliğini yaptığı “Bülbülü Öldürmek” filmi üzerinden gerçekleşecek. 1962 yılı yapımlı filmin gösterimiyle başlayacak etkinliğin panel kısmındaki konuşmacılar ise Özgür Öğütcen (Oturum Başkanı), Çağrı Şensoy ve Gürol Tonbul olacak. 

 

“Psikiyatri Ve Sinema: Tarihe Bakış” temalı etkinlik dizisi “STİGMA: Ötekileştirme Kültürü”, “ÖZGÜRLÜK: Kurtuluşa Ulaşmanın Yolu”, “ADALET: Herkes İçin Adalet”, “CİNSİYETÇİLİK”, “TRAVMA VE BELLEK: İnsan Yaralıdır”, “KADININ EVRENSEL HAKLARI”, “NEFRETİN KAYNAĞI: Kısıtlanmış Özgürlük”, “BAŞEDEBİLMEK İÇİN BÜYÜMEK: Büyüme Mücadelesi” ve “REKABET: Kazanan Kim?” alt başlıklarından oluşuyor. Belirlenen başlıklar kapsamında seçilen filmler yönetmen, yazar, oyuncu ve psikiyatristlerin katıldıkları tartışma bölümleriyle gerçekleşecek. Sanat haberleri

 

Sinema & Psikiyatri Seminerleri Programı

 

“PSİKİYATRİ VE SİNEMA: TARİHE BAKIŞ”

Koordinatör: Prof. Dr. M. Emin Önder

 

21 ARALIK 2022: “ADALET: Herkes İçin Adalet” 

Film Gösterimi:  18.30 – 20.00 

“BÜLBÜLÜ ÖLDÜRMEK” 

Yönetmen: Robert Mulligan (1962) 

 

Panel: 20.15 – 21.30

Oturum Başkanı:                Özgür Öğütcen

Konuşmacılar:                      Çağrı Şensoy 

Gürol Tonbul

Özgür Öğütcen

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Akbank Sanat – Sinema Psikiyatri Seminerleri Aralık 2022 Programı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kadıntime ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin