featured
eu-eczacilik-alanindaki-tecrubelerini-uluslararasi-arenada-paylasiyor.jpg

EÜ, Eczacılık alanındaki tecrübelerini uluslararası arenada paylaşıyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ege Üniversitesi uluslararası iş birliği ağını genişletiyor

 

Ege Üniversitesi (EÜ), uluslararası iş birliği ağını yeni protokollerle genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda EÜ Eczacılık Fakültesi ve Özbekistan Taşkent Eczacılık Enstitüsü arasında iş birliği protokolü imzalandı. Eczacılık Fakültesi Eczacıbaşı Salonunda gerçekleştirilen imza törenine EÜ Eczacılık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Bayrı Eraç ve Doç. Dr. Evren Atlıhan Gündoğdu’nun yanı sıra; Özbekistan Taşkent Eczacılık Enstitüsü Rektörü Dr. Kamal Rızaev Saidakbarovich, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yurdasshev Zakirgan Obidovich, Dozaj Formları Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Karieva Yaqut Saidkarimovna ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Umida Tillaeva ile Eczacılık Fakültesinin anabilim dalı başkanları katıldı.

 

Özbekistan Taşkent Eczacılık Enstitüsünden gelen heyet, imzalanacak protokol çerçevesinde yapılacak olan eğitim ve araştırma faaliyetleri, laboratuvar altyapısı,  öğretim üyesi ve öğrenci değişimi gibi iş birliklerini araştırmak amacıyla EÜ Eczacılık Fakültesini ziyaret etti. Eczacılık Fakültesi Anabilim Dallarının araştırma laboratuvarlarını ziyaret eden heyete, anabilim dalı başkanları ve öğretim üyeleri tarafından fakülte özelinde yürütülen araştırmalar, projeler, ulusal ve uluslararası iş birlikleri ile başarıları hakkında bilgiler verildi.

 

  Protokol hakkında bilgi veren Dekan Prof. Dr. Hande Gürer Orhan, “Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın liderliğinde üniversitemizde başlatılan uluslararasılaşma çalışmalarına bir yenisini daha eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz.  Bu sabah Fakültemizi ziyarete gelen Taşkent Eczacılık Enstitüsü heyeti, tüm anabilim dallarımızı ve Farmasötik Bilimler Araştırma Laboratuvarımızı (FABAL) gezerek öğretim elemanlarımızdan yaptıkları çalışmalar ve verdikleri lisans-lisansüstü eğitim hakkında bilgi aldılar. Gördükleri her laboratuvar ve konuştukları her öğretim elemanından ihtiyaç duydukları ya da öğrenmek istedikleri bir soruya-soruna karşılık bulduklarını bildiren heyet, Fakültemiz ile çift diploma programı da dahil lisans ve lisansüstü eğitim işbirliği, karşılıklı öğretim elemanı-araştırmacı değişimi ve birlikte proje hazırlanması gibi çok yönlü ve kapsamlı işbirlikleri yapmayı istediklerini belirttiler. Üniversitemiz ve Özbekistan Taşkent Eczacılık Enstitüsü arasında imzalanan çatı protokolün altında söz konusu kurum ile imzalayacak olduğumuz bu protokol ile verimli ve kurumlarımızı geliştirici adımlar atılacağına içtenlikle inanıyoruz. Protokolümüzü imzaladıktan sonra iki kurum arasında eğitim ve araştırma anlamında başlatılacak olası işbirliklerinin belirlenmesi için EÜ Uluslararası İlişkiler Koordinatörümüz Doç. Dr. Candaş Adıgüzel’in desteği ile ortak toplantılar yapılması ilk ortak planımızdır ” diye konuştu.

 

Taşkent Eczacılık Enstitüsü Rektörü Dr. Kamal Rızaev Saidakbarovich ise Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesinin alanında önemli eğitim kurumları arasında yer aldığını belirterek Fakülteye yapmış oldukları ziyaret sırasında gördüklerinden etkilendiklerini, Eczacılık Fakültesi ile yapacakları işbirliğinin onları heyecanlandırdığını ve ortak çalışmalar yapmaktan memnuniyet duyacaklarını ifade etti. Dr. Saidakbarovich, Kasım ayında Enstitülerinde yapılacak olan 85’inci yıl kutlamalarına Dekan Prof. Hande Gürer Orhan ve fakülte akademisyenlerini davet etti.

 

Tören sonunda mevcut iş birliği protokolle imza altına alınırken gelecekte bu iş birliğinin daha geniş alanlara yayılması temennisinde bulunuldu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

EÜ, Eczacılık alanındaki tecrübelerini uluslararası arenada paylaşıyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kadıntime ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin