Evlilikleri güçlendirmek için öneriler
Evlilikleri güçlendirmek için öneriler

Evlilikleri güçlendirmek için öneriler

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evlilik, iki kişinin bir olmasıdır. Çiftler, ben olmaktan biz olmaya giden yolda çeşitli deneyimler, engeller ve birçok farklı sorunla karşı karşıya kalırlar. Her ilişkide olduğu gibi evliliğin kendisi de zamanla gelişmeye başlar. Evliyken duygu ve davranışlar zamanla değişebilir. Tüm olanlara rağmen evliliğinizi güçlendirmek istiyorsanız, evlilikleri güçlendirmek için öneriler verdiğimiz yazımızı okuyabilirsiniz. 

Evliliği Güçlendirmek için Faydalı Bilgiler 

Beraber Günün Değerlendirmesini Yapın 

Günün sonunda, çiftlerin günü nasıl geçirdiklerine dair izlenimlerde ve yorumlarda bulunmak için en az 20 dakika ayırmaları gerekir. Eşler, konuşma sırası kendilerine geldiğinde ne söyleyeceklerini düşünerek zaman harcamak yerine, dinlemeli ve eşlerini gerçekten anlamaya çalışmalıdır. Günü eşinizin gözünden anlatmak, onun anlaşıldığını ve olumlu hissetmesini sağlayacaktır. 

Beraber Geçireceğiniz Zamanın Planlamasını Yapın 

Eşler, iş yoğunluğu, günlük koşuşturma gibi çeşitli nedenlerle birlikte geçirdikleri zamanı erteleyebilir veya çabuk geçirebilir. Bu neden çiftlere birlikte geçirecekleri zamanı önceden planlamalı, bunu dikkatli bir şekilde zamanlamalı ve duygularını ifade edebilecek kadar rahat olmalar. Yüz yüze veya telefon görüşmesinden sonra muhabbeti sevgi dolu sözlerle bitirmek, eşinizin değerli ve sevildiğini hissetmesini sağlayabilir. 

Eşiniz ile Teması Kesmeyin 

Araştırmalar, evlilik krizi yaşayan çoğu çiftin, teması azaltılmış çiftler olduğunu gösteriyor. Eşinizle olan bağlantınız tüm temsil sisteminizi harekete geçirir ve beden ile ruhun bir olduğunu hissedersiniz. Dokunmak ilişkileri besler. Bu temas sadece cinsel bir eylem olarak görülmemeli, günlük bir örnek olarak, TV izlerken el ele tutuşabilir ya da sarılabilirsiniz. 

Kriz Yöntemi Yapın 

Her ilişkide tartışmalar ve anlaşmazlıklar vardır. Burada önemli olan insanların olumsuz durumlara nasıl tepki verdiğidir. İletişimdeki aksaklıkların çoğu, insanların kendilerini doğru ifade edememeleri ile ilgilidir. Sinirlendiğinizde veya stresli olduğunuzda beden diliniz ve ses tonunuz değişir. Bu nedenle, bir tartışmada hemen cevap vermek yerine, bir süre susmak, sakinleşmek ve doğru kelimeleri seçmek önemlidir. Çünkü krizler doğru yönetilmediğinde, stresli durumlarda istenmeyen sözler söylenebilir ve ilişkilerde geri dönüşü zor aşamalara ulaşabilirsiniz. 

Destek Alın 

Evlilik, çeşitli deneyimler, inişler ve çıkışlar içeren uzun bir yolculuk olarak görülebilir. Bu yolculuğu en konforlu hale getirenler, birbirlerine olan sevgi ve saygısını kaybetmeyen kişilerdir. Küçük karşılıklı hataları tolere etmek, ilişkiyi birçok olumsuz sonuçtan koruyacaktır. Örneğin, yaşamın belirli alanlarında yasal işlemler yönetilirken bir avukattan destek alındığı gibi evlilik hayatında da destek, aile danışmanlarından ve evlilik danışmanlarından alınabilir. 

Kaynak: kadinruhu.com

Evlilikleri güçlendirmek için öneriler

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kadıntime ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin