featured
seve-bagli-amerikan-liselerinde-yale-ve-pennsylvania-universitesi-gunleri.jpg

SEV’e bağlı Amerikan Liselerinde Yale ve Pennsylvania Üniversitesi günleri

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir Amerikan Koleji ve Üsküdar Amerikan Lisesi geleceğini şekillendirmeye hazır gençleri dünyanın öncü üniversitelerinin temsilcileriyle buluşturdu

 

Sağlık ve Eğitim Vakfı’na (SEV) bağlı Amerikan Liselerinde öğrenim gören gençler, geleceğe dünyanın en saygın okullarında rota oluşturuyor. SEV’e bağlı Amerikan Liselerinden İzmir Amerikan Koleji (ACI) ile Üsküdar Amerikan Lisesi’nde (UAA) okuyan öğrenciler, dünyanın en prestijli yükseköğrenim kurumları arasında yer alan Yale ve Pennsylvania Üniversiteleri’ni, okullarında gerçekleşen tanıtım günlerinde yakından tanıma fırsatı buldu.

 

Öğrencilerini akademik başarının yanı sıra sosyal sorumluluk bilinci gelişmiş tam donanımlı, mutlu ve evrensel bireyler olarak yetiştiren SEV’e bağlı Amerikan Liseleri, gençlerin geleceklerini şekillendirmelerinde onlara destek olmak için dünyanın önde gelen üniversitelerinin tanıtım toplantılarına ev sahipliği yapıyor.. Bu kapsamda İzmir Amerikan Koleji(ACI) ile Üsküdar Amerikan Lisesi’nde (UAA) Yale ve Pennsylvania Üniversiteleri’nin tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Üniversite temsilcilerinin yaptığı sunumlarda öğrenciler, uluslararası akademik mükemmelliğin sembolü olarak görülen kurumları yakından tanıma şansı yakaladı.

 

Yale ve Pennsylvania Üniversiteleri’nin ACI sunumları, tüm İzmirlilere açık olarak gerçekleşti

Yale ve Pennsylvania Üniversiteleri’nin ACI’daki sunumları, İzmir geneline açık olarak düzenlendi. Pandemiden sonra yapılan ilk tanıtım sunumu niteliği taşıyan ve yoğun ilgi gören etkinlikte, sınırlı kapasite dolayısıyla okul dışından yapılan kayıtlar 300 kişi ile sınırlandırıldı. Yale ve Pennsylvania Üniversite temsilcilerinin sunumlarını, ACI öğrencileriyle birlikte toplamda 500 kişi takip etti.

 

UAA; Northwestern, Duke, Georgetown ve Princeton Üniversiteleri’ni de ağırlayacak 

Yale ve Pennsylvania Üniverstelerinin sunumların ikincisine ise UAA ev sahipliği yaptı. Sunum etkinliğinin ilk ayağı UAA 10, 11 ve 12. sınıf öğrencilerine özel yapıldı. İkinci sunumda ise UAA’da okuyan öğrenciler, velileri ve diğer liselerden katılımcılar yer aldı ve toplamda 200 kişi katılım gösterdi. UAA’daki tanıtım etkinlikleri, 13 Ekim Perşembe günü Northwestern, Duke, Georgetown ve Princeton Üniversiteleri’nin temsilcilerinin sunumlarıyla devam edecek.  

 

SEV’e bağlı Amerikan Liselerinde öğrenim gören her 10 öğrenciden 6’sı, dünyanın en iyi üniversitelerinden kabul alıyor

Akademik düzeyi ve sosyal bilinci ile değer katan, çok yönlü, mutlu ve evrensel bireyler yetiştirme misyonuyla faaliyet gösteren SEV, bünyesindeki köklü okullarında eğitim gören öğrencilerini desteklemeye ve onları teşvik etmeye devam ediyor. Geleceğe yolculuğun rotasını bütünsel eğitim yaklaşımı, kariyer tasarımı ve dünya vatandaşlığı programlarıyla oluşturan SEV’e bağlı Amerikan Liselerinde öğrenim gören gençler, yüz yüze yapılan tanıtım sunumlarında yetkililerden ayrıntılı bilgi alabiliyor, dünyanın en saygın üniversitelerini keşfediyor. 

 

Dünya çapındaki üniversitelere kapı açan SEV’e bağlı Amerikan Liselerinde öğrenim gören pek çok genç, liseden mezun olduktan sonra yurt dışında okumayı tercih ediyor. Her 10 öğrenciden 6’sı, dünyanın en iyi üniversitelerinden; her 10 öğrenciden 3’ü, THE’nın yapmış olduğu dünya sıralamasında ilk 100’de yer alan üniversitelerden kabul alıyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

SEV’e bağlı Amerikan Liselerinde Yale ve Pennsylvania Üniversitesi günleri

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kadıntime ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin