featured
sorunlara-cozumler-bulusmasinda-amac-8-insana-yakisir-is-ve-ekonomik-buyume-konusuldu.jpg

Sorunlara Çözümler Buluşması’nda Amaç 8: “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme” konuşuldu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin; UNDP Türkiye çözüm ortaklığı ve Zorlu Holding’in Akıllı Hayat 2030 sürdürülebilirlik yaklaşımı kapsamındaki desteğiyle yürütülen Sorunlara Çözümler Buluşması’nda “Amaç 8: İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme” başlığı konuşuldu.

 

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği’nin UNDP Türkiye çözüm ortaklığı ve Zorlu Holding desteğiyle yürüttüğü Sorunlara Çözümler Buluşması’nda Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın önemli başlıkları ele alınmaya devam ediliyor.

 

Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları özelinde yapılan ilham verici çalışmaları ve iyi uygulama örneklerini dinlemek, karşılıklı fikir ve deneyim paylaşımında bulunmak amacıyla düzenlenen Sorunlara Çözümler Buluşması’nın 11 Ekim 2022’de Impact Hub’da gerçekleşen oturumunda “Amaç 8: İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme” başlığı ele alındı. 

 

Sosyal girişimcileri, sivil toplum kuruluşlarını, özel sektörü ve kamu kurumlarını bir araya getiren etkinliğin 11 Ekim’de gerçekleşen panelinin moderatörlüğünü UNDP Türkiye Ülke Ofisi Özel Sektör ve Stratejik Ortaklıklar Sorumlusu, Simay Kardeş üstlendi. TEİD Yönetim Kurulu Üyesi Hande Karakülah, S360 Stratejik Öğrenme ve Liderlik Direktörü Eren Öztürk, Innovation for Development (I4D) Direktörü Doğan Çelik ve Allianz Türkiye Kurumsal Sorumluluk ve Sürdürülebilirlik Müdürü Özlem Mutlu Doğan ise panelde konuşmacı olarak yer aldı.

 

İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme konusu eşitlik, kapsayıcılık, etik kültürü ve çalışan mutluluğu odağında ele alındı. Buluşmada, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’nın birbirleriyle olan ilişkilerini tartışırken, SKA’lara ulaşmak için çok paydaşlı birliktelikler ile sürdürülebilir değer yaratacak, etkisi geniş çözümler geliştirilmesi üzerine çalışılması gerektiği vurgulandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Sorunlara Çözümler Buluşması’nda Amaç 8: “İnsana Yakışır İş ve Ekonomik Büyüme” konuşuldu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kadıntime ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin