featured
turgay-sahan-gusod-yonetim-kurulu-baskani-oldu.jpg

Turgay ŞAHAN, GÜSOD Yönetim Kurulu Başkanı oldu

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güvenlik Servisleri Organizasyon Derneği (GÜSOD) Olağan Genel Kurulu, 25 Mayıs 2023 Perşembe günü İstanbul’da yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Turgay ŞAHAN seçildi. Görevi Murat KÖSEREİSOĞLU’ndan devralan ŞAHAN, “Kurulduğu günden bu yana ülkemizin özel güvenlik sektörü gelişim sürecine destek veren derneğimizin; faaliyetlerine çok değerli katkıları olan Sayın KÖSEREİSOĞLU’na çok teşekkür ediyorum. Şahsım ve yeni Yönetim Kurulu üyelerimiz; görev periyodumuz süresince, derneğimizin kurumsal yapısını güçlendirme çalışmalarımıza, yasa ve mevzuat düzenlemelerinde etkin rol üstlenme gayretlerimize ve özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarındaki iyileştirme çalışmalarımıza aynı kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

Özel güvenlik sektöründe yeni istihdam alanları yaratmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Güvenlik Servisleri Organizasyon Derneği (GÜSOD), 2023-2025 Yönetim Dönemi için Olağan Genel Kurul Toplantısını 25 Mayıs 2023 tarihinde icra etti. Genel Kurulda, GÜSOD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Turgay ŞAHAN seçildi.

GÜSOD’un şu an bulunduğu güçlü konumuna gelmesine çok değerli katkılar sağlayan geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanları’na ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne teşekkürlerini sunarak görevi Murat KÖSEREİSOĞLU’ndan devralan Şahan, yapılacak çalışmalarla özel güvenlik sektörünün gelişim sürecini destekleyeceklerinin altını çizdi. 

“ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDAKİ İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Özel güvenlik sektörünün en önde gelen sivil toplum kuruluşu olan GÜSOD’un kurumsal kimliğini ön plana çıkartma çalışmalarına yeni dönemde de aynı kararlılıkla devam edeceklerini belirten Şahan, “2004 yılında, 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Yasa’nın hayata geçmesiyle birlikte sektörümüz büyük bir gelişim gösterdi. Sektörün tüm taraflarıyla yakın temaslar kurarak yasa ve mevzuat düzenlemelerinde etkin rol üstlenme gayretlerimize devam edeceğiz. Ayrıca özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarındaki iyileştirme çalışmalarımızı da aynı kararlılıkla sürdüreceğiz. Özel güvenlik sektörünün vizyonunu oluşturmak ve sektörde Avrupa Birliği standartlarına erişmek üzere üyesi olduğumuz Avrupa Özel Güvenlik Hizmetleri Konfederasyonu ile olan ilişkilerimizi ve iş birliğimizi bu dönemde daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Olağan Genel Kurul Toplantımız sonrasında Yönetim Kurulu Üyeliği devam eden ve yeni seçilen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve başarılar diliyorum. Derneğimizin bu günlere ulaşmasında çok değerli katkıları olan geçmiş dönemin Yönetim Kurulu Başkanımız Murat KÖSEREİSOĞLU ile Yönetim Kurulu Üyeliklerinden ayrılan arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

“PANDEMİNİN TÜM ZORLUKLARINA RAĞMEN, SEKTÖRÜMÜZÜN GELİŞİM SÜRECİNE KATKI SUNDUK”

KÖSEREİSOĞLU ise, “16 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşen Olağan Genel Kurul Toplantımız sonrası başladığımız görevi, bugün Sayın Turgay ŞAHAN’A devrediyorum. Yeni yönetim kurulumuza seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ve kendilerine başarılar diliyorum. Şimdiye kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemlerde de önemli organizasyonlar gerçekleştireceklerinden ve GÜSOD’un kurumsal kimliğini ön plana çıkartacak faaliyetleri hayata geçireceklerinden hiçbir şüphem bulunmuyor. Görevde olduğum süre boyunca; pandeminin tüm zorluklarına rağmen, sektörümüzün gelişimine katkı sunmaya devam ettik. Derneğimizin kurumsal kimliğini ön plana çıkarma gayret ettik ve sektörümüzün kamu nezdindeki temsiline önem verdik. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Yasa ve ilgili Yönetmeliğinde yapılması öngörülen düzenlemeleri yakından takip ederek, özel güvenlik görevlilerinin özlük haklarındaki iyileştirme çalışmalarımızı sürdürdük. 2022’nin haziran ayından gerçekleştirdiğimiz çalıştayda kararlaştırıldığı üzere önümüzdeki yılsonuna kadar özel güvenlik alanlarında ihtisas eğitimleri sertifika programları hayata geçirilecek. Ayrıca üniversitelerde özel güvenlik alanında lisans programının açılmasını da bekliyoruz. 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem felaketinde GÜSOD olarak, bölgeye imkânlarımız dâhilinde 1.500 adet kalın polar battaniye ile 36 bin TL tutarında maddi destek sağladık” dedi.

25 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen GÜSOD Olağan Genel Kurul Toplantısında yapılan seçimler sonrası 2023-2025 yönetim dönemi görev organizasyonu şu şekilde belirlendi:

YÖNETİM KURULU BAŞKANI: Turgay ŞAHAN

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ: Yiğit GÜRÇAY, Levent OSKAY, Kağan GÜMÜŞ, Memet HANLIOĞLU, Ünal BAY, Özcan KAYA

DENETİM KURULU ÜYELERİ: Savaş AYDIN, Engin CEP, Göksel KAYA

YÜKSEK İSTİŞARE KURULU ÜYELERİ: Levent GÜLER, Cavit HABİB, Murat KÖSEREİSOĞLU

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Turgay ŞAHAN, GÜSOD Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kadıntime ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin