featured
yaratici-endustrinin-onde-gelen-profesyonelleri-yaratici-endustriler-uluslararasi-politika-forumunda-bulusuyor.jpg

Yaratıcı endüstrinin önde gelen profesyonelleri ‘Yaratıcı Endüstriler Uluslararası Politika Forumu’nda buluşuyor

service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

British Council ve Politika ve Kanıt Merkezi (PEC) iş birliğiyle 24 Kasım’da düzenlenecek olan ‘Yaratıcı Endüstriler Uluslararası Politika Forumu’, dünyanın dört bir yanından yaratıcı endüstrinin önde gelen profesyonellerini bir araya getiriyor. Yaratıcı endüstrilerin yakın gelecekte karşı karşıya olduğu önemli sorunları sorgulamak ve yaratıcı ekonominin geneline yönelik çözüm oluşturabilecek sürdürülebilir politikaları tartışmak üzere ABD, Birleşik Krallık, Brezilya, Çek Cumhuriyeti, Hindistan, Kenya, Güney Afrika, Mısır ve Türkiye’den konuşmacıların yer alacağı foruma, katılım ücretsiz olacak. 

 

British Council, Politika ve Kanıt Merkezi (PEC) iş birliğiyle, 24 Kasım 2022 tarihinde İstanbul’da ‘Yaratıcı Endüstriler Uluslararası Politika Forumu’nu düzenliyor. Forum, dünyanın dört bir yanından kültürel ve yaratıcı endüstrilerde çalışan politika yapıcıların ve sektör profesyonellerinin katılımına açık olacak.

 

Uluslararası Politika Forumu, Yaratıcı Endüstriler Politika ve Kanıt Merkezi Uluslararası Konseyi’nin 'Kültür Sektörü ve Yaratıcı Endüstriler için Küresel Gündem' (2021) adlı raporuna dayanıyor. PEC Uluslararası Konseyi’nin, küresel kültür sektörü ve yaratıcı endüstrilerin ihtiyaçlarına yönelik iki yıllık bir çalışmanın sonucunda belirlediği 11 eylem, yerleşik politikaların üzerine özellikle uluslararası düzeyde yeniden düşünmeyi teşvik ediyor. Bunlar; yaratıcı ekonomi alanında kapasite geliştirmeden veri toplamaya, kayıt dışı ekonominin önceliklendirilmesinden etki yatırımına kadar birçok farklı alanı kapsıyor. Ancak bu gündem, diyaloğun sonu değil ve Konsey, uluslararası politika öncülerine 11 eylemi ana akım haline getirmeleri için çağrıda bulunuyor.

 

Forum, yaratıcı endüstrilerin yakın gelecekte karşı karşıya olduğu önemli sorunları sorgulamak ve yaratıcı ekonominin geneline yönelik çözüm oluşturabilecek sürdürülebilir politikaları tartışmak üzere, uluslararası düşünürleri ve aktörleri bir araya getiriyor. 

 

Forum aynı zamanda ABD, Batı Balkanlar, Birleşik Krallık, Çek Cumhuriyeti, Gürcistan, Hindistan, Kenya, Güney Afrika, Güney Kafkasya, Türkiye ve Ukrayna’dan paydaşlar arasında, yaratıcı endüstriler alanında etkileşim sağlamak ve yeni bağlantılar kurmak için imkan sağlıyor.

 

Program detayları, 4 Kasım 2022 tarihinde duyurulacak olup katılım ücretsizdir. Daha fazla bilgi ve foruma kaydolmak için British Council Türkiye web sitesi ziyaret edilebilir.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yaratıcı endüstrinin önde gelen profesyonelleri ‘Yaratıcı Endüstriler Uluslararası Politika Forumu’nda buluşuyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Kadıntime ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin